Mamy to – pierwszy roczek!

Równo rok temu spotkałyśmy się u notariusza i powołałyśmy Fundację Allergia. Pierwszy rok jest idealną okazją na podsumowania. Jesteście ciekawi? Zobaczcie, ile w tym czasie zrobiłyśmy!

Główną naszą przestrzenią na działania jest blog – to tu regularnie publikujemy wpisy, to tu mamy swoje miejsce na dzielenie się naszą codziennością, zarówno jej blaskami, jak i tymi gorszymi momentami, bo takich chwil też nie brakuje.

W ciągu ostatnich 6 miesięcy bloga odwiedziły 23 tysiące osób, a ilość wpisów na blogu to: 102!

Specjaliści, którzy wypowiedzieli się na łamach bloga: ratownica medyczna Ane Piżl (1, 2), specjalistka od systemów żywienia Marta Teterycz (1, 2, 3), psycholog i terapeuta pedagogiczny Aleksandra Belta-Iwacz (klik), dietetyczka Małgorzata Jackowska (klik).

My z kolei zabrałyśmy gościnnie głos na łamach magazynu dla rodziców Dzieci, by mówić na szerszą skalę, czym alergie są i uświadamiać oraz uwrażliwiać na potrzeby alergików społeczeństwo, jak również bloga wspomagamy.pl, gdzie pisałyśmy o tym, jak ważne jest poznanie wykazu składników i alergenów ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie naszych bliskich. Niezależnie zorganizowałyśmy wraz z Me Gusto sp. z o.o. konkurs Świąteczne z Krówką gotowanie to już [nie] wyzwanie, jak również wzięłyśmy udział w licytacji WOŚP – wówczas poszły pod młotek premierowe przypinki! W miarę możliwości starałyśmy się swoimi przepisami dla alergików (bez jaj, mleka, i innych popularnych alergenów) wspierać grupy licytacyjne na rzecz dzieci chorych na SMA.

W pierwszym roku naszej działalności wystąpiłyśmy z zapytaniami o prawa alergików w placówkach opiekuńczych i oświatowych Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Głównego Inspektora Sanitarnego (klik), Rzecznika Praw Dziecka (nadal czekamy na odpowiedź) i Rzecznika Praw Obywatelskich, który to z kolei w imieniu Fundacji Allergia wystąpił do Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwa Zdrowia o uregulowanie kwestii podawania dzieciom adrenaliny w żłobku i przedszkolu (czekamy na ich odpowiedzi).

Na Facebooku obserwuje nas 465 osób, a na Instagramie 556 osób. Każda przestrzeń daje nam możliwość kontaktu z Wami – naszymi czytelniczkami, choć obserwują nas również panowie! To tu dziękujecie za wsparcie, za dzielenie się wiedzą, naszymi odkryciami, jak również kulinarnymi przepisami. To tu szukacie też porad, pytacie, bo w gąszczu internetowych wskazówek można po prostu się zagubić.

Uruchomiłyśmy także kanał na YouTube, gdzie mamy film, nagrany dla nas przez ratownicę medyczną Ane Piżl (na samym tylko YT obejrzało go 4,3 tys. osób! + prawie tysiąc w stories na IG). Żebyście byli na bieżąco uruchomiłyśmy newsletter.

Uruchomiłyśmy sklep, w którym możecie kupić m. in. opaski ICE i przypinki “mam alergie nie częstuj mnie”, a także kompendium prawno-medyczne dla rodziców i nauczycieli o udzielaniu pierwszej pomocy w anafilaksji w formie e-booka. 100% zysku z prowadzenia sklepu przeznaczymy na działania statutowe Fundacji Allergia, a w szczególności na prowadzenie kampanii edukacyjnych o alergii i anafilaksji. Robiąc zakupy w naszym sklepie, stajesz się jednym ze sponsorów takiej kampanii. Opaski i przypinki są naszą dumą, radość z nich podziela coraz więcej zadowolonych małych klientów, jak również ich rodziców.

Jeżeli chcesz wspomóc nasze działania, sprawdź, jak możesz to zrobić tutaj. Zawsze możesz też do nas napisać, bo m.in. stały kontakt z naszymi odbiorcami jest tym, co nas napędza do dalszych działań!

Możliwość komentowania została wyłączona.