Szkolenia z pierwszej pomocy w anafilaksji

top-niezbednik-circles
  • Jesteś rodzicem dziecka zagrożonego wstrząsem anafilaktycznym i chcesz wiedzieć, jak zapewnić mu bezpieczeństwo?
  • Opiekujesz się dziećmi w placówce edukacyjnej i potrzebujesz rzetelnej wiedzy, jak udzielić pierwszej pomocy w przypadku anafilaksji?
  • A może po prostu zależy Ci na tym, by wiedzieć, jak postępować w takiej sytuacji?

Weź udział w szkoleniu medyczno-prawnym z pierwszej pomocy w anafilaksji i uzyskaj wiedzę, która może uratować komuś życie!

Alergia pokarmowa w Polsce dotyczy około 13% dzieci w wieku 6-7 lat i 11% dzieci w wieku 13–14 lat. Liczba ta rośnie z roku na rok.

Za: Polskie Towarzystwo Alergologiczne

W latach 2017-2022 z powodu wstrząsu anafilaktycznego w Polsce w ramach NFZ udzielono świadczeń ponad 32,2 tysiącom osób. Hospitalizowanych było 12,3 tysiąca osób.

Za: Narodowy Fundusz Zdrowia

Gdy – jako rodzic lub opiekun – po raz pierwszy masz do czynienia z dzieckiem, u którego nawet najmniejsza ilość alergenu może spowodować reakcję alergiczną i/ lub zagrażający życiu wstrząs anafilaktyczny, możesz czuć strach.

Nikt nie rodzi się z wiedzą o pierwszej pomocy, a dostępne kursy i szkolenia często pomijają problematykę wstrząsu anafilaktycznego. Dodatkowym utrudnieniem są mity krążące na temat pierwszej pomocy w anafilaksji w społeczeństwie. Zwłaszcza ten, że podanie adrenaliny jest niezgodne z prawem, więc lepiej powstrzymać się i czekać na przyjazd zespołu ratownictwa medycznego.

To właśnie takie – fałszywe – przekonania sprawiają, że wiele osób obawia się sprawowania opieki nad dziećmi z silną alergią. Z tego powodu od najmłodszych lat mają one problem z dostaniem się do placówek opiekuńczych i edukacyjnych. A przecież wstrząs anafilaktyczny może wystąpić u każdej osoby, niezależnie od tego, czy ma zdiagnozowaną alergię, czy nie.

W Fundacji Allergia wierzymy, że receptą na alergię może być edukacja

Im więcej osób dowie się, jak rozpoznać i postępować w przypadku wstrząsu anafilaktycznego, tym szybciej zostanie udzielona pomoc i większa szansa na uratowanie życia drugiego człowieka. Mniejsze będzie także wykluczenie społeczne, jakie dotyka na co dzień dzieci, które z powodu doświadczenia anafilaksji w przeszłości mają przepisaną adrenalinę – od żłobka przez przedszkole, aż po szkołę. Dlatego przygotowałyśmy szkolenie, które rozwiewa wątpliwości medyczno-prawne w tym zakresie.

Potrzebna jest wiedza zarówno medyczna, jak i prawna

Sama znajomość zasad pierwszej pomocy w anafilaksji nie wystarczy, jeśli będziemy niepotrzebnie obawiać się konsekwencji prawnych. Nie jest bowiem prawdą, że adrenalinę w autowstrzykiwaczu lub w ampułkostrzykawce może podać wyłącznie osoba wykonująca zawód medyczny.

Wiedza medyczna pozwoli Ci na prawidłowe rozpoznanie objawów silnej reakcji alergicznej i / lub wstrząsu anafilaktycznego, a następnie na podjęcie odpowiednich działań. Czas bowiem jest kluczowy w udzielaniu pierwszej pomocy.

Wiedza prawna da Ci pewność, dzięki której nie zawahasz się podać adrenaliny dziecku będącemu pod Twoją opieką, i narzędzia, by przygotować odpowiednie dokumenty dla swojej placówki (żłobka, przedszkola, szkoły).

Każdy jest w stanie uratować życie!

Autowstrzykiwacz i ampułkostrzykawka zostały skonstruowane w taki sposób, aby adrenalinę mogła podać każda osoba: rodzic, opiekunka w żłobku, nauczyciel w szkole czy przedszkolu. I tak, ratowanie życia jest zgodne z prawem! Działając zdecydowanie i odważnie, możesz uratować dziecku życie jeszcze przed przyjazdem zespołu ratownictwa medycznego, który po prostu może nie zdążyć na czas.

2 h szkolenia = solidna dawka wiedzy medycznej i prawnej

Dowiesz się m. in.:

Trenuj z nami!

Staramy się, by każde szkolenie, czy to stacjonarne, czy on-line, było pełnowartościowe. Nie jest to suchy wykład, na którym zasypiasz z nudów, ale pełne aktywności warsztaty:

Zalety szkolenia on-line na żywo:

Wiedza nt. alergii, adrenaliny i pierwszej pomocy w anafilaksji oraz znajomość regulacji prawnych da Ci pewność siebie!

Rodziców wesprze w codziennej opiece nad dzieckiem oraz na etapie rozmów rekrutacyjnych do żłobków, przedszkoli i szkół.

Dyrektorom i pracownikom placówek pomoże podczas sprawowania codziennej opieki nad dziećmi, które mają przepisaną adrenalinę.