Szkolenia z pierwszej pomocy w anafilaksji

top-niezbednik-circles
  • Jesteś rodzicem dziecka zagrożonego wstrząsem anafilaktycznym i chcesz wiedzieć, jak zapewnić mu bezpieczeństwo?
  • Opiekujesz się dziećmi w placówce edukacyjnej i potrzebujesz rzetelnej wiedzy, jak udzielić pierwszej pomocy w przypadku anafilaksji?
  • A może po prostu zależy Ci na tym, by wiedzieć, jak postępować w takiej sytuacji?

Weź udział w szkoleniu medyczno-prawnym z pierwszej pomocy w anafilaksji i uzyskaj wiedzę, która może uratować komuś życie!

Alergia pokarmowa w Polsce dotyczy około 13% dzieci w wieku 6-7 lat i 11% dzieci w wieku 13–14 lat. Liczba ta rośnie z roku na rok.

Za: Polskie Towarzystwo Alergologiczne

W latach 2017-2022 z powodu wstrząsu anafilaktycznego w Polsce w ramach NFZ udzielono świadczeń ponad 32,2 tysiącom osób. Hospitalizowanych było 12,3 tysiąca osób.

Za: Narodowy Fundusz Zdrowia

Gdy – jako rodzic lub opiekun – po raz pierwszy masz do czynienia z dzieckiem, u którego nawet najmniejsza ilość alergenu może spowodować reakcję alergiczną i/ lub zagrażający życiu wstrząs anafilaktyczny, możesz czuć strach.

Nikt nie rodzi się z wiedzą o pierwszej pomocy, a dostępne kursy i szkolenia często pomijają problematykę wstrząsu anafilaktycznego. Dodatkowym utrudnieniem są mity krążące na temat pierwszej pomocy w anafilaksji w społeczeństwie. Zwłaszcza ten, że podanie adrenaliny jest niezgodne z prawem, więc lepiej powstrzymać się i czekać na przyjazd zespołu ratownictwa medycznego.

To właśnie takie – fałszywe – przekonania sprawiają, że wiele osób obawia się sprawowania opieki nad dziećmi z silną alergią. Z tego powodu od najmłodszych lat mają one problem z dostaniem się do placówek opiekuńczych i edukacyjnych. A przecież wstrząs anafilaktyczny może wystąpić u każdej osoby, niezależnie od tego, czy ma zdiagnozowaną alergię, czy nie.

W Fundacji Allergia wierzymy, że receptą na alergię może być edukacja

Im więcej osób dowie się, jak rozpoznać i postępować w przypadku wstrząsu anafilaktycznego, tym szybciej zostanie udzielona pomoc i większa szansa na uratowanie życia drugiego człowieka. Mniejsze będzie także wykluczenie społeczne, jakie dotyka na co dzień dzieci, które z powodu doświadczenia anafilaksji w przeszłości mają przepisaną adrenalinę – od żłobka przez przedszkole, aż po szkołę. Dlatego przygotowałyśmy szkolenie, które rozwiewa wątpliwości medyczno-prawne w tym zakresie.

Potrzebna jest wiedza zarówno medyczna, jak i prawna

Sama znajomość zasad pierwszej pomocy w anafilaksji nie wystarczy, jeśli będziemy niepotrzebnie obawiać się konsekwencji prawnych. Nie jest bowiem prawdą, że adrenalinę w autowstrzykiwaczu lub w ampułkostrzykawce może podać wyłącznie osoba wykonująca zawód medyczny.

Wiedza medyczna pozwoli Ci na prawidłowe rozpoznanie objawów silnej reakcji alergicznej i / lub wstrząsu anafilaktycznego, a następnie na podjęcie odpowiednich działań. Czas bowiem jest kluczowy w udzielaniu pierwszej pomocy.

Wiedza prawna da Ci pewność, dzięki której nie zawahasz się podać adrenaliny dziecku będącemu pod Twoją opieką, i narzędzia, by przygotować odpowiednie dokumenty dla swojej placówki (żłobka, przedszkola, szkoły).

Każdy jest w stanie uratować życie!

Autowstrzykiwacz i ampułkostrzykawka zostały skonstruowane w taki sposób, aby adrenalinę mogła podać każda osoba: rodzic, opiekunka w żłobku, nauczyciel w szkole czy przedszkolu. I tak, ratowanie życia jest zgodne z prawem! Działając zdecydowanie i odważnie, możesz uratować dziecku życie jeszcze przed przyjazdem zespołu ratownictwa medycznego, który po prostu może nie zdążyć na czas.

2 h szkolenia = solidna dawka wiedzy medycznej i prawnej

Dowiesz się m. in.:

Trenuj z nami!

Staramy się, by każde szkolenie, czy to stacjonarne, czy on-line, było pełnowartościowe. Nie jest to suchy wykład, na którym zasypiasz z nudów, ale pełne aktywności warsztaty:

Zalety szkolenia on-line na żywo:

Wiedza nt. alergii, adrenaliny i pierwszej pomocy w anafilaksji oraz znajomość regulacji prawnych da Ci pewność siebie!

Rodziców wesprze w codziennej opiece nad dzieckiem oraz na etapie rozmów rekrutacyjnych do żłobków, przedszkoli i szkół.

Dyrektorom i pracownikom placówek pomoże podczas sprawowania codziennej opieki nad dziećmi, które mają przepisaną adrenalinę.

Co mówią uczestnicy naszych szkoleń?

“Uważam, że jest to idealne szkolenie dla osób zielonych, placówek. Dla tych, którzy zaczynają tą ciężką przygodę z anafilaksją. Ja już mam za sobą kilka takich sytuacji, śledzę Was na bieżąco, Wasze filmiki, więc dla mnie to spotkanie było takim odświeżeniem umysłu. Dla osób, które zaczynają czy dla placówek – ekstra i jeszcze raz ekstra! W pigułce wszystko to, co najważniejsze! Uważam, że każde przedszkole / szkoła powinny przejść takie szkolenie. I podkreślam, że każde – nie tylko te, które mają dzieci ze stwierdzonymi alergiami.
Część prawnicza – rewelacja. Sama przechodziłam w przedszkolu przez te oświadczenia, podpisy itd., mam to za sobą, gdybym szkolenie miała przed wrześniem czułabym się bardziej uspokojona.
Niestety szkolenie było po stresie w związku z przedszkolem. Naprawdę te szkolenia robią robotę. Wielkie brawa dla Was i Ratowników Medycznych! Ktoś pomyśli “dwie godziny-długo”. Nawet nie wiem kiedy zleciał ten czas. Wszystko najważniejsze powiedziane, taki zastrzyk wiedzy w tak ważnym temacie.”

Serdecznie dziękujemy FUNDACJI ALLERGIA za szkolenie, które przerosło nasze oczekiwania!

Jako placówka integracyjna, jesteśmy otwarci na wiedzę i praktykę, która usprawni jakość naszego działania oraz da nam (a – tym samym – naszym wychowankom) narzędzia do tego, by czuć się bezpiecznie na co dzień. W tym roku szkolnym w szeregi naszych wychowanków trafiło dziecko z anafilaksją. I obudził się w nas lęk, strach … Zaczęło się poszukiwanie szkoleń, które zbliżą nas do tematu pierwszej pomocy przedmedycznej, by w sytuacji wstrząsu anafilaktycznego móc odpowiednio zadziałać.

Trafiłyśmy na Fundację Allergia i ciekawy projekt, który umożliwił nam udział w szkoleniu medyczno-prawnym zorganizowanym przez ww. fundację dzięki dotacji z Urzędu m.st. Warszawy – z Biura Edukacji w ramach projektu pn. „Masz prawo pomóc dziecku w anafilaksji”. Szkolenie, które zmieniło nasze  dotychczasowe spojrzenie na tematykę anafilaksji. Szkolenie, które wyposażyło nas w rzetelną wiedzę, jak skutecznie, kompleksowo, wyczerpująco reagować, ratować życie człowieka we wstrząsie anafilaktycznym. Przede wszystkim, jednak – szkolenie zmieniające perspektywę myślenia – z czegoś, co przerasta ludzkie możliwości, na działanie dostępne dla każdego!

Jakość szkolenia na najwyższym poziomie. Energia i pasja prowadzących szkolenie, działa na odbiorcę równie skutecznie i reaktywnie, jak obrazowana praktyka zapobiegania wstrząsom anafilaksji (natychmiast i bez chwili zawahania!) Od pierwszej sekundy szkolenia otwierają się perspektywy, pojawia motywacja. Udział w tym szkoleniu uświadamia, że ratowanie życia człowieka we wstrząsie anafilaktycznym, to sytuacja zerojedynkowa, motywuje odbiorcę do projektowania swojego zachowania w sposób skuteczny, oswaja z myślą, że – jedyna nieodwracalna krzywda, jaką możesz wyrządzić, to ta, kiedy nie zadziałasz odpowiednio szybko! To, czego kiedyś być może sobie nie uświadamialiśmy, teraz wybrzmiewa bardzo jasno i konkretnie, a osoba prowadząca szkolenie zapewnia wielokrotnie, że jesteśmy w stanie przyjąć tę odpowiedzialność.

Mamy nadzieję, że wydźwięk tej prawdy, przekazanej przez osobę z ogromnym doświadczeniem, pozostanie w świadomości całej naszej kadry i pozwoli nam zwyczajnie – w porę … NIE ZAWAHAĆ SIĘ.

Dziękujemy z całego za odczarowanie często powszechnie stosowanych opinii na temat obaw związanych z udzielaniem pomocy, za obalenie mitów związanych z niebezpieczeństwem podawania adrenaliny.

Za usystematyzowane kroki w postępowaniu podczas wstrząsu anafilaksji i krystaliczne wytyczne na temat procedur w kontakcie z numerem 112.

Za wiedzę, która pozwala nam w prosty sposób zrozumieć, że natychmiastowe działanie jest nie tylko potrzebne, ale konieczne! Za filmiki z akcji.

I za możliwość skonfrontowania wszystkich obaw od strony prawnej, co również wpłynie na przejrzystość organizacji działań naszej placówki.

Za przybliżenie działania sprzętu specjalistycznego oraz wskazanie dróg ich dostępności. Za to, że Państwa profesjonalizm dzielenia się praktyką i wiedzą, dał nam przekonanie, że również w przestrzeni online można zdobyć przygotowanie do udzielenia pomocy w sytuacji zagrożenia.

DZIĘKUJEMY ZA ŚWIADOMOŚĆ ORAZ MOTYWACJĘ, KTÓRE TERAZ POSIADAMY.

Dziękujemy, że mogliśmy uczestniczyć w szkoleniu. Gratulujemy profesjonalizmu.
Życzymy wszystkim pracownikom Fundacji Allergia zdrowia, niezmiennie pozytywnej energii …

Dlaczego możesz nam zaufać?

Część medyczną szkolenia prowadzą ratownicy i ratowniczki medyczne z zespołu AdrenaLTika – oficjalnego, akredytowanego Centrum Szkoleniowego EFR (Emergency First Response). Instruktorki i instruktorzy mają nie tylko wykształcenie wyższe medyczne i doświadczenie w ratownictwie specjalistycznym, ale równocześnie ukończone międzynarodowe kursy instruktorskie. Stąd ich świetne przygotowanie do skutecznego przekazywania wiedzy.

Za część prawną odpowiadamy my – adwokatka Agnieszka Panocka i radczyni prawna Joanna Kuczyńska, mamy dzieci z doświadczeniem anafilaksji.
Jako założycielki Fundacji Allergia od 2020 roku walczymy o to, by regulacje prawne dotyczące podania adrenaliny nie pozostawiały wątpliwości, a każde dziecko z silną alergią mogło znaleźć placówkę edukacyjną gotową na jego przyjęcie i opiekę – także w razie wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego. Łącznie przeszkoliłyśmy już ponad 500 osób pracujących w żłobkach, przedszkolach i szkołach (stan na grudzień 2023 r.). Byłyśmy odpowiedzialne także za tak innowacyjne projekty jak Niezbędnik edukacyjny dziecka z alergią, Empatia, Kapitan Adrenalina i Szczypta wiedzy.
Przyjdź na szkolenie i śpij spokojniej!

Cena jednej wejściówki na 2-godzinne szkolenie on-line jest stała i wynosi 150 zł za osobę. Szkolenia on-line odbywają się na żywo za pośrednictwem platformy szkoleniowej. Każda osoba uczestnicząca w szkoleniu ma możliwość zadawania pytań przy użyciu mikrofonu lub wpisując je w okno czatu.
Zapisz się na jedno z najbliższych szkoleń!

26 marca 2024 r., godz. 17.00

150 / osoba
  • Dostępna liczba miejsc: 11
  • 2-godzinne szkolenie
  • Szkolenia on-line odbywają się na żywo za pośrednictwem platformy szkoleniowej.
  • Każda osoba uczestnicząca w szkoleniu ma możliwość zadawania pytań przy użyciu mikrofonu lub wpisując je w okno czatu.
Pierwsza pomoc w anafilaksji dla nauczycieli

Istnieje również możliwość szkoleń grupowych – dla konkretnej placówki edukacyjnej.

Cena szkolenia on-line dla grup zorganizowanych do 20 osób wynosi 2 000 zł, a takich do 30 osób – 3 000 zł.

Szkolenia stacjonarne i hybrydowe wyceniamy w zależności od kosztów dojazdu i transportu fantomów do ćwiczeń. Chcesz wiedzieć więcej, napisz do nas, a my przygotujemy indywidualną wycenę.

Dodatkowo na życzenie wystawiamy:
• certyfikat elektroniczny: 10 zł za sztukę
• certyfikat papierowy: 20 zł za sztukę

Im więcej osób będzie potrafiło rozpoznać objawy wstrząsu anafilaktycznego i nie będzie się bało podać ratującej życie adrenaliny w autowstrzykiwaczu lub ampułkostrzykawce, tym większe bezpieczeństwo dziecka.

Co jeszcze dostaniesz w tej cenie?
Wypożycz treningowy autowstrzykiwacz:

  • koszt wypożyczenia: 30 zł za sztukę plus koszty wysyłki według cen przewoźnika
  • okres wypożyczenia: 14 dni
A może w Twojej głowie pojawiło się jedno z tych pytań?

Jak najbardziej! Cena szkolenia stacjonarnego i hybrydowego (w którym część medyczna odbywa się stacjonarnie, a prawna – on-line) zależy od liczby uczestników i miejsca prowadzenia szkolenia.

Nie, nie nagrywamy naszych szkoleń. Ważne jest dla nas uczestnictwo na żywo, a każde spotkanie jest inne – zależy od aktywności i pytań grupy. Inne są też omawiane przypadki wniesione do dyskusji przez uczestników. Podczas szkolenia padają pytania o konkretne historie z placówek – wśród osób obecnych na żywo, które niekoniecznie miałyby swobodę w wypowiedziach wiedząc, że szkolenie będzie utrwalone i rozpowszechnione.
Szkolenia prowadzone są na żywo za pośrednictwem platformy ClickMeeting. Każdy uczestnik na bieżąco ma możliwość zadawania pytań przy użyciu mikrofonu lub wpisując je w oknie czatu.

Nie, żeby wziąć udział w szkoleniu wystarczy wejść w link. Każda osoba, która opłaciła szkolenie, otrzyma link nie wcześniej niż 3 dni przed szkoleniem. Jednak żeby uczestniczyć w szkoleniu na urządzeniu mobilnym, trzeba mieć zainstalowaną aplikację ClickMeeting.

Tak. Wpisz w uwagach do zamówienia, że zamawiasz szkolenie dla innej osoby (lub dla kilku – wtedy też podaj ich liczbę). Trzy dni przed szkoleniem wyślemy informacje organizacyjne wraz z linkiem do szkolenia na podany przez Ciebie adres. Wystarczy, że przekażesz je zainteresowanym.

Tak, oczywiście. Pamiętaj tylko o tym, by przesłać nam odpowiednie dane.

Tak, jest możliwość otrzymania elektronicznego certyfikatu. Poproś o niego w uwagach do zamówienia.

Tak, materiały szkoleniowe wysyłamy wraz z linkiem do szkolenia, żeby każda osoba biorąca udział w szkoleniu mogła się do niego przygotować i zebrać ewentualne pytania i wątpliwości.

Tak, to świetny pomysł. Zdarzali się nam także rodzice, którzy indywidualnie opłacali szkolenie dla pracowników placówki, do której uczęszczało dziecko. Co prawda wydatek 2.000,00 zł może wydawać się spory, jednakże biorąc pod uwagę, że jest to cena dla grupy 20-osobowej, przy komplecie osób uczestniczących wychodzi 100 zł za osobę za dwugodzinne szkolenie! Jeżeli uda Ci się namówić innych rodziców na zrzutkę, z pewnością wyjdzie to ekonomiczniej.

Tak! Placówki publiczne mogą wnioskować o sfinansowanie szkolenia przez organ prowadzący – zazwyczaj jest to gmina.