2020_07_18_fundacja_Alergia_059_duze

Wioska wsparcia

„Usuń ze swojego słownika słowo problem, i zastąp je słowem wyzwanie. Twoje życie stanie się nagle bardziej podniecające i interesujące” A. Camus

Zdecydowanie wolimy skupić się na działaniu i pokazywaniu tego, co dobre. W przypadku alergii, atopii problemy nie znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki z dnia na dzień. One są, to nie tylko wyzwania dietetyczne, uważność na otoczenie i alergeny zewnętrzne, ale też edukacja dziecka, jak również osób trzecich. To właśnie dlatego, kierowane potrzebą zmian w tym obszarze powołałyśmy do życia naszą Fundację.

Jeśli czytaliście jeden z artykułów psychologa Aleksandry Belty – Iwacz, to już wiecie, że jednym z sposobów na radzenie sobie z trudnościami jest zbudowanie wioski wsparcia.

Ogromnie cieszymy się, że taką wioskę, również dzięki działalności Fundacji możemy tworzyć. Spotkania, w których swoje potrzeby rozumiemy bez słów są bezcenne. Zbędne jest tłumaczenie się z naszej diety, nikt nie patrzy ze zdziwieniem, że coś jest wykluczone, nikt nie rzuca propozycji lodów, czy innych przekąsek na mieście, bo wie, że po prostu z takich „atrakcji” nie korzystamy. Jest zdrowo, jest bezpiecznie, jest po prostu zwyczajnie. A z czasem to, co zwykłe staje się magiczne. Takie spotkania dają oddech, nie tylko nam rodzicom, ale i dzieciom. One czują się takie same, jak rówieśnicy, a to niezwykle ważne.

Dlatego też zachęcamy Was do spotkań i poszukiwań dobrych relacji, by to co trudne przekuć na dobre! By przez moment zapomnieć o wyzwaniach towarzyszących każdego dnia, pielęgnacji i poszukiwaniach, tego co uczula, bądź uczuliło. By było po prostu normalnie i zwyczajnie, w tej niezwykłej codzienności!

Możliwość komentowania została wyłączona.