162581022_5823403964344283_4408150611390683653_n

Światowy tydzień alergii 2021 – czas start!

ANAPHYLAXIS. Be aware. Be prepared. Save lives

To hasło tegorocznego Światowego Tygodnia Alergii (13-19 czerwca), który będzie koncentrował się właśnie na anafilaksji. Inicjatorem tego projektu jest Światowa Organizacja Alergii (WAO).

W tym czasie na naszym blogu oraz w mediach społecznościowych (śledźcie nas na Instagramie i Facebooku) przeprowadzimy kampanię, której celem jest edukacja, uświadamianie i uwrażliwianie społeczeństwa na potrzeby osób dotkniętych alergiami, w szczególności najmłodszych.

W najbliższych dniach odpowiemy na pytania:
  1. czym jest reakcja anafilaktyczna?
  2. jakie są jej objawy? na co zwrócić uwagę? jakie podjąć działania?
  3. czy i jaki mamy lek ratujący życie?
  4. czy mamy prawny obowiązek ratowania życia?

Temat zostanie poruszony nie tylko przez lekarzy, którzy poświęcili swój prywatny czas, by wesprzeć pro bono naszą kampanię edukacyjną, ale także przez rodziców, których udziałem stało się doświadczenie anafilaksji dziecka.

W piątek naświetliłyśmy temat anafilaksji wspólnie z Ewa Miśko-Wąsowska Pediatra w Pytaniu na śniadanie – na tyle, na ile było to możliwe w tak krótkim czasie antenowym.

A dziś! Dziś zaczynamy od rozmowy, która odbędzie się na antenie radia Eska ROCK w programie Drogowskazy o godz. 17.

W audycji głos zabierze dr n. med. Witold Bartosiewicz, pediatra i alergolog z 30-letnim stażem, adiunkt w Klinice Pneumonologii i Alergologii Wieku Dziecięcego Szpitala Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Rozwieje wiele mitów i wątpliwości dotyczących alergii, a my z kolei podzielimy się doświadczeniami osobistymi z naszej drogi, która doprowadziła nas do powołania naszej Fundacji!

* nagranie audycji zostało opublikowane na YouTube i możecie zapoznać się z nim tutaj

Pamiętajcie, że w Polsce z powodu anafilaksji umiera kilkaset osób rocznie. Według opublikowanej w kwietniu 2014 r. pracy – najniższa liczba zgonów z powodu anafilaksji dotyczy sytuacji, gdzie pomoc medyczna została udzielona natychmiast, a samo zdarzenie miało miejsce w szpitalu.

Edukuj razem z nami! Wystarczy podać dalej – razem możemy więcej! Wiedza może uratować życie i Ty też masz w tym udział!

Możliwość komentowania została wyłączona.