DSC0197

Przytul mnie – AZS nie zaraża

Przy okazji Światowego Dnia AZS chcemy Wam polecić książkę autorstwa Magdaleny Kryger pt. “Wróżka Zuzia i Cudowny Chłopiec”, której tytułowy bohater choruje właśnie na atopowe zapalenie skóry. Jak wiecie hasłem przewodnim naszych działań edukacyjnych jest „Przytul mnie – AZS nie zaraża”. Dlatego wyrażamy nadzieję, że nie tylko każde “cudowne dziecko” – zostanie “przytulone” w swojej społeczności, ale też znajdzie zrozumienie.

Jeżeli:

  • Wasze dziecko ma zmiany skórne
  • skóra je boli i swędzi
  • w sytuacjach trudnych i stresowych się drapie
  • Wasz krem / emolient bywa zimny bezpośrednio po nałożeniu
  • mimo to, dzięki smarowaniu skóra nie swędzi i przynosi jej to ulgę
  • Wasze dziecko wstydzi się swojego wyglądu, a inni się z tego śmieją
  • z tego powodu czuje się samotne i wykluczone
  • to wszystko powyższe powoduje, że jest niewidzialne?

to zatrzymaj się i przeczytaj:

„Niektórzy potrzebują czasu, by nauczyć się doceniać kogoś za to, jaki jest, a nie jak wygląda. (…) To sercem trzeba patrzeć, nie oczami. Wtedy dzieje się prawdziwa magia. (…) Pamiętaj, że każdy z nas ma jakiś talent. Niektórzy odkrywają go od razu, inni muszą troszkę poszukać”.  

„Wróżka Zuzia i Cudowny Chłopiec”, Magdalena Kryger, znana jako @lekarka_bajkopisarka

To fragment książki, książki, którą powinien przeczytać każdy. By otworzyć oczy, by zobaczyć, to czego nie widzimy. Jesteśmy różni, ale każdy jest wyjątkowy. Każdy mierzy się z jakimś wyzwaniem. Nie u wszystkich skóra jest nieskazitelna. Zdarza się, że jest inaczej, ale czy przez to gorzej? Przestańmy wartościować i oceniać.

Książka o inności, o akceptacji, o tym, że „każdy coś potrafi” i pragnie, pragnie po prostu być, widzialny jako człowiek. Bez oceniania, bez wzbudzania strachu, lęku czy obrzydzenia.

Zdecydowanie warto przeczytać, by nie tylko przenieść się do magicznej krainy, ale magiczną krainę do codzienności każdego z nas!

Jeżeli zainteresowała Was ta książka, odsyłamy po więcej – po kolorowanki i scenariusze lekcji – do autorki, o tu 🙂

 

Możliwość komentowania została wyłączona.