Gdy po raz pierwszy masz do czynienia z dzieckiem chorującym na ciężką postać alergii, u którego nawet najmniejsza ilość alergenu może spowodować silną i gwałtowną reakcję alergiczną, a nawet zagrażający życiu wstrząs anafilaktyczny, z pewnością boisz się czy będziesz w stanie zapewnić mu bezpieczeństwo. Wiedza medyczna, którą zdobędziesz podczas naszego szkolenia pozwoli Ci na odróżnienie każdego z tych stanów, prawidłowe rozpoznanie towarzyszących im objawów i podjęcie szybkiej reakcji – bo to właśnie czas jest kluczowym elementem w udzielaniu pierwszej pomocy.

Automatyczny wstrzykiwacz i ampułkostrzykawka zostały skonstruowane w taki sposób, aby adrenalinę mogła podać każda osoba: rodzic, opiekunka w żłobku, nauczyciel w szkole czy przedszkolu. I tak, ratowanie życia jest to zgodne z prawem! Działając zdecydowanie i odważnie, możesz uratować dziecku życie jeszcze przed przyjazdem zespołu ratownictwa medycznego, który po prostu może nie zdążyć dojechać na czas. Wiedza prawna, którą zdobędziesz podczas naszego szkolenia da Ci pewność, dzięki której nie zawahasz się podać adrenaliny dziecku będącemu pod Twoją opiekią i narzędzia, by przygotować odpowiednie dokumenty dla swojej placówki.

Weź udział w szkoleniu medyczno-prawnym z pierwszej pomocy w anafilaksji

Przygotuj się do sprawowania opieki nad dzieckiem z przepisaną adrenaliną (niezależnie, czy będzie to w domu, przedszkolu, czy szkole, a nawet na koloniach). Podczas dwugodzinnego szkolenia otrzymasz dawkę wiedzy medycznej i prawnej. Dowiesz się m. in.:

Wiedza nt. alergii, adrenaliny i pierwszej pomocy w anafilaksji oraz znajomość regulacji prawnych da Ci pewność siebie: rodzicom zdecydowanie przyda się na etapie rozmów rekrutacyjnych do żłobków, przedszkoli i szkół, a dyrektorom i nauczycielom podczas sprawowania codziennej opieki nad dziećmi, które mają przepisaną adrenalinę.

Szkolenie prowadzą ratownicy i ratowniczki medyczne z zespołu AdrenaLTika oraz adwokatka Agnieszka Panocka lub radczyni prawna Joanna Kuczyńska – mamy dzieci zagrożonych anafilaksją.

Szkolenia on-line

Cena szkolenia on-line jest stała i wynosi:

  • dla grup zorganizowanych do 20 osób: 2.000 zł
  • dla grup zorganizowanych do 30 osób: 3.000 zł
  • dla osób indywidualnych: 150 zł / osobę – najbliższe szkolenie odbędzie się 10 stycznia 2024 r. o godzinie 17.00 – zapisy

Dodatkowo na życzenie:

  • certyfikaty elektroniczne 10 zł / sztukę
  • certyfikaty papierowe 20 zł / sztukę
  • wypożyczenie treningowego autowstrzykiwacza: 30 zł / sztukę
Szkolenia on-line odbywają się na żywo za pośrednictwem platformy szkoleniowej. Każda osoba uczestnicząca w szkoleniu ma możliwość zadawania pytań przy użyciu mikrofonu lub wpisując je w okno czatu.

Szkolenia stacjonarne i hybrydowe

podanie adrenaliny w automatycznym wstrzykiwaczu na manekinie niemowlęcia

Cena szkolenia stacjonarnego i hybrydowego zależy od liczby uczestników i miejsca prowadzenia szkolenia.

Szkolenia stacjonarne odbywają się w siedzibie zamawiającej placówki.

W przypadku szkoleń hybrydowych część medyczna odbywa się w siedzibie zamawiającej placówki, a część prawna on-line.