Fundacja Allergia – nasza historia

Joanna i Agnieszka. Obie jesteśmy mamami dzieci z alergiami i obie czułyśmy od początku, że jesteśmy w tym wszystkim same: same w poszukiwaniu diagnozy - alergie czy AZS, a może ŁZS; same w poszukiwaniu alergenów i odpowiedniej diety; wreszcie same w codzienności, kiedy nastąpiło zderzenie z kompletnym brakiem wiedzy wśród rodziny, znajomych, nauczycieli w przedszkolu i szkole, rodziców innych dzieci czym są alergie, czym anafilaksja i jak pomóc dziecku w razie wystąpienia reakcji alergicznej.

Drodzy Rodzice dzieci z alergiami – brzmi znajomo, prawda?

Znamy się ze studiów, dziś wykonujemy zawody adwokatki i radczyni prawnej. Okazało się, że pomysł założenia Fundacji Allergia kiełkował niezależnie w głowach nas obu.

Jedna, jako doświadczona mama, ratowała drugą podstawowymi wskazówkami, wsparła w procesie przeorganizowania życia, ”kuchni” i pomogła sprostać nowym doświadczeniom.

Każda z nas poszukuje rozwiązań, które zapewnią naszym dzieciom możliwie maksymalne bezpieczeństwo w większych i mniejszych społecznościach. Pokazujemy też, że „choć nie wszystko jemy, całkiem zdrowo i normalnie żyjemy”.

O tę ”normalność” walczymy – jako mamy i prawniczki. Tworzymy Allergię dla siebie i dla Was. Głośno mówimy o sytuacjach nienajłatwiejszych, ale niezwykle istotnych w życiu każdego dziecka z alergią.

Nasza misja

zapewnienie powszechnego dostępu do rzetelnego źródła wiedzy o alergiach

edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby osób z alergiami

zapobieganie wykluczeniu społecznemu osób
z alergiami

Jesteśmy tu nie tylko dla samych siebie, ale przede wszystkim dla Was.

Zapraszamy do kontaktu!
Joanna Kuczyńska
Agnieszka Panocka